ArtykułyPoradniki

Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra.

Słowa te wypowiedział niejaki Linus Pauling, podwójny laureat nagrody Nobla. Otrzymał ją w 1954 roku w dziedzinie chemii oraz 1962 roku jako Nagrodę Pokojową. Słynął z dość kontrowersyjnych poglądów uważając np. że to witamina C jest panaceum na większość chorób. Był człowiekiem wielu talentów, oprócz miłości do chemii i medycyny był aktywny w polityce. Żył 93 lata (zm. w 1994 r.) do samego końca pozostając aktywnym zawodowo. Przypadek? Nie wiem.
.
Nie ulega jednak wątpliwości, iż cytat jest bardzo aktualny i będzie chyba zawsze.
.
To właśnie w latach 90-tych powstały pierwsze badania potwierdzające ogromne znaczenie odżywiania na nasze zdrowie, samopoczucie i długość życia.
.
Dziś coraz więcej mówi się o tzw. mikroodżywianiu, o znaczeniu mikrobioty, zdrowiu jelit nazywanych drugim mózgiem człowieka. Właściwe odżywianie może skutecznie zapobiegać rozwinięciu się wielu chorób, opóźniać je i łagodzić ich skutki.
.
Dlatego za każdym razem, gdy planujesz coś zjeść, warto zadać sobie pytanie, czy to aby na pewno jest coś, co powinno trafić do żołądka? I nie chodzi o żadne diety. Raczej o świadome wybory żywieniowe, które na przestrzeni lat sprawią, że ograniczymy do minimum ilość zażywanych leków. 💊💉
.
Życzę każdemu 93 lata życia i dłużej. I do następnej środy, gdy na profilu pojawi się kolejny cytat z garścią przemyśleń.

Powrót na stronę główną
Korzystasz z Instagrama? Obserwuj @jakzdrowoprzytyc
Masz konto na Facebook? Polub nas
facebook.com/JakZdrowoPrzytycPLwłaściwe odżywianie