ArtykułyPoradniki

Odchudzanie kontra tycie

tycie

Dziś będzie trochę nietypowo, gdyż kieruję pytanie do obu grup.

Patrząc na grafikę można by odnieść wrażenie, że wystarczy trzymać się kilku dość prostych zasad, a kilogramy zaczną znikać lub zacznie ich przybywać.

Każdy, kto należy do jednej z tych grup wie, że niby tak być powinno, ale bardzo często nie jest.

✔️Czy da się schudnąć?

Tak, choć osiągnięcie wymarzonej wagi bywa naprawdę trudne, a potem jeszcze trzeba ją utrzymać. Ponoć 80% osób na diecie zaczyna wracać do dawnej wagi w ciągu 2 lat od rozpoczęcia odchudzania. Nie brzmi optymistycznie prawda?

✔️Czy da się przytyć?

Tak, choć osiągnięcie wagi optymalnej dla danego wzrostu i płci zazwyczaj jest bardzo trudne. Innymi słowy, chudy prędzej pozostanie szczupłym, ale 90kg z 60kg raczej nie wyciągnie. Zakładając oczywiście tycie zdrowe, bez uszczerbku dla zdrowia w przyszłości. Kiedy już złapiemy te parę kilogramów, rozpoczyna się drugi, kto wie, czy nie trudniejszy etap drogi. Trzeba je utrzymać. Każdy, kto próbował przytyć wie doskonale, jak łatwo potem utracić te kilogramy.

tycie

Jak sądzicie co jest głównym hamulcowym w obu tych transformacjach zakładając, że ktoś trzyma się kluczowych 5 zasad? Piszcie w komentarzach? Z pewnością nie będziecie osamotnieni, a nic tak nie wspiera, jak świadomość, że inni mają podobnie, i to nie jest tak, że tylko ja się z czymś zmagam.

Jak mówią – w grupie raźniej.?

Powrót na stronę główną
Korzystasz z Instagrama? Obserwuj @jakzdrowoprzytyc
Masz konto na Facebook? Polub nas ?
facebook.com/JakZdrowoPrzytycPL

Do następnego razu.