ArtykułyPoradniki

Jak przytyć urozmaicając dietę?

Człowiek, a dokładniej jego język nie bez powodu wyposażony jest w kilka tysięcy kubków smakowych. Jedzenie ma nam dostarczać przyjemności i tak zazwyczaj jest. Każdy ma swoje ulubione produkty i dania, które smakują mu niemalże zawsze. To zupełnie naturalne. Temu, co smaczne trudno odmówić. Równie istotne w tym wszystkim jest to, że bardzo często zmagamy się z różnego rodzajem stresem. Wówczas o wiele trudniej o apetyt. Jak przytyć w takiej sytuacji? Jednym z pomysłów, który można wdrożyć jest urozmaicenie dotychczasowej diety.

Jak przytyć bez dokonywania rewolucji?

Jednym ze sposobów na pobudzenie apetytu jest skojarzenie, że czeka nas smaczny posiłek. Problem jednak w tym, że z czasem nawet najbardziej ulubione dania mogą zacząć się nieco nudzić. Jakoś tak się dzieje, że większość z nas w sklepowym koszyku ma zwykle praktycznie te same produkty. Z czasem repertuar dań staje się monotonny, a tym samym spada nasza chęć do jedzenia. Czy można jakoś temu zaradzić? Tak i to w dość prosty sposób. Aby podnieść poziom zadowolenia z posiłków musimy złamać rutynę i poszerzyć dotychczasową listę spożywanych dań i produktów.

Efekt nowości odpowiedzią na rutynę w diecie

Nowy produkt, nowy przepis, każda nowość może zwiększyć u nas poziom hormonu szczęścia, czyli endorfin.
Korzyść jest podwójna. Zmniejszamy poziom stresu, który nam towarzyszy i wprowadzamy do jadłospisu nowe produktu. Dzięki temu łatwiej zjeść więcej, a o nam chodzi. Poza tym może się okazać, że nowo odkryte dania nie tylko wyśmienicie smakują, ale są bardziej kaloryczne od tych, do których przywykliśmy. To nie musi być od razu kuchenna rewolucja. Wystarczy, że do każdych zakupów dołożysz coś nowego. Dodatkowe warzywo, które można dodać do sałatki, oliwa z oliwek, jeśli jeszcze nie stoi na stałe w kuchni. Nudzi Ci się jogurt naturalny? Dodaj syropu z agawy i kilka borówek. To lepsze połączenie niż gotowe słodzone jogurty. To tylko przykłady na drobne zmiany.

jak przytyć

Z czasem Twoja dieta będzie o wiele bardziej urozmaicona, zdrowsza a poziom zadowolenia z posiłków uda się wznieść na wyższy poziom. Jak widać odpowiedź na pytanie, jak przytyć? może mieć różne oblicza. W kolejnych wpisach będzie o tym więcej. Tymczasem zapraszam do lektury innych tematów.

Powrót na stronę główną